OBJEKTİF TESTLER
OBJEKTİF TESTLER

Kurumumuzda aşağıdaki objektif testler uygulanmaktadır.

 

DENVER II GELİŞİM TESTİ4 ana gelişim alanı hakkında bize ayrıntılı bilgi vermektedir. Bunlar: Dil gelişimi, kişisel sosyal gelişim, ince ve kaba motor gelişimi.

ANKARA GELİŞİM ENVANTERİ (AGTE): 0-6 yaş arasındaki çocukların gelişimi bu testte 4 farklı alanda incelenmektedir. Bu test sadece anne baba veya çocukla daha çok vakit geçiren veya ilgilenen

METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ: Bu test okula yeni başlayanların birinci sınıf talimatlarını anlamaya hazırlıklı olmalarını sağlayacak olan özelliklerini ve başarılarını ölçmek üzere hazırlanmıştır. Test çocukları anaokulun sonunda veya birinci sınıfın başlangıcında incelemek için kullanılmaktadır. Test 5,6 -6 yaş çocuklarına uygulanmaktadır. Kişi tarafından doldurulmalıdır. Çocuğun becerilerini değerlendirmeye yöneliktir.

PEABODY KELİME ANLAMA TESTİ: 100 resimden oluşmaktadır. Çocuğun 100 resme bakarak doğru olarak tanımlaması istenir. Aldığı doğru sayısına göre çocuğun dil gelişim yaşı ortaya çıkar.

 

BENTON GÖRSEL BELLEK TESTİ: 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.